zofim.org.il
  
 


 

 הזנות RSS
 
RSS
אתר תנועת הצופים "צופים ברשת" מאפשר לכם להתעדכן באופן שוטף וישיר בעדכונים האחרונים שבוצעו בדף הבית של האתר התנועתי.
 
מה זה RSS ("הזנות")?
ובעברית: הזנות. אלו ידועות גם כהזנות RSS, הזנות XML ו-"רסס".
RSS
הינן ראשי תיבות של Really Simple Syndication (בעברית: סינדיקציה מאוד פשוטה), זהו תקן בינלאומי להפצת תכנים ברשת האינטרנט. טכנולוגיה זו מאפשרת לגולש לקבל את התכנים שהוא בוחר ישירות למחשבו, ולרכזם בדפדפן או בתוכנה לקריאת חדשות מבלי לבקר באתרים עצמם בכדי לחפש עדכונים. התוכן של הזנה יכול להיות זהה לזה של דף אינטרנט, אך העיצוב שלו שונה. תוכן מאוגד זה, מכיל לרוב תוכן שמתעדכן בתדירות גבוהה, המפורסם על-ידי אתר האינטרנט. כל קובץ RSS הוא ערוץ תוכן שמורכב מפריטים הכוללים תקציר וקישור לתוכן המלא.
 
כיצד ניתן להציג ולבצע הזנות באינטרנט אקספלורר (מגרסה 7) ?
בעת ביקור באתר האינטרנט, לחצן 'הזנות'בסרגל הכלים העליון של הדפדפן ישנה את צבעו מאפור לכתום ויידע אותך שההזנות זמינות. לחץ על לחצן הזנות ולאחר מכן לחץ על ההזנה שברצונך לראות. כדי לקבל תוכן באופן אוטומטי, עליך להירשם כמנוי להזנה

אפשרות נוספת היא לבצע את השלבים הבאים:
1. פתח את Internet Explorer ועברו לדף הרצוי מבחינתכם (כגון דף הבית של האתר התנועתי)
2. לחץ על לחצן הוסף למועדפיםולאחר מכן לחץ על ייבוא וייצוא.
3. באשף הייבוא/ייצוא, לחץ על הבא.
4. לחץ על ייבוא הזנות (במידה והאתר אפשר זאת) ולאחר מכן לחץ על הבא.
5. כברירת מחדל, Internet Explorer מייבא מקובץ בשם Feeds.opml בתיקיה 'מסמכים', אך באפשרותך להורות לו לייבא הזנות השמורות תחת שם אחר. לחץ על עיון ובחר קובץ, הקלד מיקום ושם קובץ לייבוא או לחץ על הבא כדי לקבל את ברירת המחדל.
6. בחר בתיקיה שבה ברצונך למקם את ההזנות המיובאות ולאחר מכן לחץ על הבא.
7. לחץ על סיום.
 
RSS בדפדפן פיירפוקס :
דפדפן פיירפוקס תומך בכל גרסאותיו בקריאת תכני RSS באמצעות מערכת של סימניות חיות - המזהות אוטומטית הזנות בכל עמוד אינטרנט ("עדכניות") טכנולוגיית Live Bookmarks תומכת בהצגה של עדכוני RSS מאתרי אינטנרט ישירות בדפדפן. לשם כך, פותחים את חלון Manage Bookmarks (ניהול סימניות), לאחר מכן בוחרים באפשרות New Live Bookmark ("עדכניה") בחלון שיוצג על המסך יש להזין את קישור ה-RSS ולסגור את חלון ניהול הסימניות. מהשלב הזה אפשר לצפות בכל העדכונים החדשים מכל אתר אחר בו אתם גולשים.

"סימניות חיות" זו השיטה הנוחה ביותר להישאר מעודכנים מבלי לגלוש לעשרות אתרים וללא שימוש בתוכנה נפרדת היא "סימניות חיות" - eviL) Bookmarks), תכונה הקיימת בדפדפני אינטרנט ומאפשרת לגולש לקרוא את החדשות העדכניות ביותר בתוך לשונית ה"מועדפים" שלו. ברגע שידיעה חדשה מתעדכנת באתר, היא מופיעה גם בדפדפן בתור סימניה חדשה, אשר לחיצה עליה פותחת את העמוד הרלוונטי ומציגה את הכתבה המלאה לקריאה. דפדפנים כמו מוזילה פיירפוקס, אוואנט, אופרה וספארי מזהים באופן אוטומטי עדכוני RSS בכל עמוד אינטרנט, וכעת גם הדפדפן הפופולרי בעולם, אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט, תומך בשירות (החל מגירסא 7).
 

להלן רשימת הערוצי RSS הזמינים באתר תנועת הצופים בשלב זה:
RSS ידיעות חדשות וכתבות מגזין המתפרסמות בדף הבית של "צופים ברשת"     | הוסף ערוץ זה |

RSS משרות דרושים בתנועת הצופים - עדכונים ממחלקת משאבי אנוש של התנועה     | הוסף ערוץ זה |

RSS חדש במרכז ההדרכה הוירטואלי של תנועת הצופים     | הוסף ערוץ זה |

 

RSSReader
למרות שרוב הדפדפנים תומכים ב-
RSS, ישנן כמובן תוכנות המוקדשות למטרה זו בלבד. הנה מהוותיקות שבהן: RSSReader כתוכנה פופולרית לקריאת RSS, התומכת גם בהצגת תמונות, ומציעה ממשק דמוי אאוטלוק בתוכנה. תוכנה זו גמישה למדי, המאפשרת לשנות גופנים וצבעים, להגדיר תדירות עדכון (10 דקות עד חודש), לקבוע כמה זמן יישמרו הכותרות, מה לעשות במקרה של קבלת עדכון חדש (האם להציג את חלון התוכנה? האם לקבל התראה קולית?), וכן מאפשרת לבחור את הדפדפן שבו ייפתח הקישור, זאת, למרות שהיא משמשת גם כמיני דפדפן בעצמה.

RSSReader מומלצת למשתמשים מתחילים ומתקדמים כאחד, משום שהיא משלבת היטב בין ממשק נוח ומינימליסטי, לבין כלי סינון והתאמה אישית מתקדמים (לרבות אפשרות ביצוע אימות לערוץ, או קביעת סגנון תצוגה קבוע מראש באמצעות CSS).

גירסה: RSSReader 1.0.88.0
רישיון:
Freeware.
גודל הקובץ: 1.4 מגהבייט.
להורדה: לחצו כאן
(אם טרם התקנתם את
NET Framework, גילשו קודם לקישור זה)

אגב, ניתן גם לקרוא הזנות באמצעות אתרים מתמחים. היתרון המרכזי של השיטה הזו היא אפשרות החיבור מכל מחשב. צריך רק לבנות רשימת ערוצים מועדפת בפעם הראשונה. בפעמים הבאות יש להקיש את שם המשתמש והסיסמה, ולזכות בגישה מקפה אינטרנט, מהמחשב במשרד וגם ממחשב אצל חברים. שני אתרים מומלצים הם Bloglines ו-Newsgator, כשהאחרון מציע גם תוסף להורדה, המיועד לשילוב קורא RSS בתוכנת אאוטלוק של מיקרוסופט.

 

פרסם כתבה »